מצב ביניים I

עברנו דירה. אני מותשת, הזין שלי שבור מכל מה שהשתבש והשיער שלי הלבין.
באמת, יש לי משמעותית יותר שיער לבן. אין לי מושג מתי התגברה ההאפרה הזו. כעת יש לנו מראה בחדר. במאורה בה גרנו לא היתה גישה למראה התלויה על דלת הארון. חוץ ממנה היתה רק מראת גילוח קטנה ומשחירה ליד המקלחת. בחדר החדש נופלת אלומת שמש ישירה על העומד/ת מול המראה, כך שכל השערות הלבנות בוהקות כמו סיבים אופטיים בחשכת הרעמה.
זה מאד יפה בעיני, בייחוד התכונה שלהן לזרום ולהתפתל בכיוונים סתורים.

עוד לא סיימנו לפרוק ולארגן כי טרם הסתיים השיפוץ. מצב הביניים הזה מעייף אותי. אני מנסה לא להיות קצרת רוח מול ג' והקטנה. אבל ג' מתקשה בשינויים והקטנה משדרת על גל רגיש ומרדני. אתמול היא התפרעה כל כך שהעפתי אותה למיטה בלי כוס תה, ללא מקלחת ובלי צחצוח שיניים. היא סירבה ללבוש פיג'מה וישבנו על המיטה המוכרת בחשיכה זרה, כל אחת בפינתה. הצללים חדשים – המדפים והצעצועים הפכו למובלעות אפלות. כמעט נרדמתי בעצמי אז התחלתי לזמזם את Moon River. פתאום היא נזרקה עלי בחיבוק עייף, מגפפת אותי ומחפשת חום. נרדמנו יחד, מטונפות.

מצב ביניים, הגדרה זמנית א': תודעה המותנית בנסיבתיות היוצרת תחושה של חוסר שליטה זמנית, מאפשרת תליית תגובות רגשיות בנסיבות וחוזר חלילה. כל הזין.

פרט מהמיטה של טרייסי אמין. נזכרתי בה במהלך המעבר.

15 תגובות בנושא ״מצב ביניים I"

 1. שיהיה בשעה טובה ומוצלחת.
  מן הסתם הקושי יהיה מאחור ותתחילו להתאהב בבית החדש וגם שום אסון לא קרה שלא התקלחתן או דילגתם בקלילות מעל אחד מהשלבים שבריטואל הקבוע אוכל, רחצה, שינה… אם השינה היתה ערבה זה הכי חשוב.

  Liked by 2 אנשים

  1. צודקת לגמרי. פשוט ניסיתי להחיל איזושהי רוטינה מוכרת בתוך הבלגן של המעבר וגם זה התפקשש.
   לא נורא, בינתיים הבית תופס צורה וכולנו נרגעים.

   אהבתי

 2. שמחתי לשמוע שאת אוהבת את הסיבים האופטיים החדשים הזורמים בשערותיך. מאוד ניסיתי להתיידד עם השיער המאפיר שלי, ותקופה מסוימת גם הצלחתי. עד שהגיעה החתונה של הבן, ונשברתי. צריך פנים ממש יפים כדי לשאת בגאון שיער שיבה.

  Liked by 1 person

  1. דווקא דמיינתי אותך כסופה ומלכותית.
   אני עצלנית, הולכת פעם בחצי שנה להסתפר. בקושי "עושה גבות". לא אצליח לתחזק צבע. ויתרתי מראש, אבל בעתיד הקרוב אצטרך לחפש שמפו מפנק לשיער מאפיר. הנוכחי מייבש מדי.

   אהבתי

 3. מעבר דירה – במיוחד כשעוד לא סיימו לשפץ – הוא מתכון בטוח לשיגעון קטן -קטן עליך.
  ובנימה רצינית – שיהיה בשעה טובה והרבה שמחה בקן החדש.

  Liked by 1 person

 4. חוסר שליטה מחרפן אותי ברמות קשות, ועם זאת הצלחתי להנות (!) משיפוצים ואפילו מבניה של קומה שלמה תוך כדי מגורים בבית. איך זה מסתדר יחד? לא יודעת, אולי השמחה שבהתחדשות.
  לא מכירה את טרייסי אמין אבל הבלגן נראה מאוד אמין.

  Liked by 1 person

  1. לשלב שמחה/אופטימיות בתהליך הזה זה גאוני, אבל בטח דורש המון תעצומות נפש. באמת, סחטיין עליך.

   צחקתי לגבי ה-אמין 🙂

   אהבתי

 5. בהצלחה קומבי 3> כל ההתחלות קשות ובמיוחד כשיש עוד דאגות אחרות על הראש. מצד שני, כשנפתחת דלת חדשה, נפתח סיפור חדש וזו הזדמנות ליצור דברים חדשים 🙂 נגיד, להתעסק בכיף עם עיצוב חדש לדירה (אם אני הייתי עוברת, כנראה שהייתי קונה מלא עציצים כי זה הדבר האהוב עלי כעת בעיניים…רק חבל החדר שלי קטן מדי ולכן יש לי קקטוסים קטנטנים ומלאכותיים :p)

  Liked by 2 אנשים

 6. מזל טוב על מעבר הדירה! מן הידועות היא העובדה שמעבר דירה זה וואחד דבר מתיש (שלא לומר אפילו טראומתי לפעמים), אז עכשיו תתארגנו לאט לאט, לפחות המעבר עצמו מאחוריכם… ומקווה שיהיה לכם נעים בדירה החדשה! אני מאותגרת בהתמודדות עם שינויים וטלטלות כאלו, אז רק לשמוע על שיפוץ גורם לי לרצות להתחבא במיטה לנצח ושהעולם יעזוב אותי בשקט…
  אני מזדהה לגמרי עם הגילוי הפתאומי של השערות הלבנות שאיכשהו הצליחו להסתנן ולפרוץ במראה בבת אחת 😁
  במשך שנים הייתה לי רק שערה לבנה אחת קבועה שצמחה-הזדקרה מהקודקוד ותלשתי אותה באדיקות. ואז גיליתי עוד אחת, ונתתי לה טיפול דומה. ופתאום לפני כמה חודשים הסתכלתי במראה, ומה שראיתי ראוי לצליל הכינורות הנמרצים-בהולים מפסקול של סרט אימה…
  😱 😊
  בפעם האחרונה שהייתי אצל ספר (סליחה, מעצב שיער) הוא כחכח בגרונו קלות ושאל אותי שאלה שאף פעם לא שאלו אותי: "אז… מה עושים עם השערות הלבנות?" 👿. התשובה הייתה: כלום 🤷
  חזקי ואמצי!

  Liked by 1 person

  1. אכן – כלום! דווקא מצאתי שהן חביבות ושובבות. אני עצלנית ברמת הטיפוח כך שאין מצב שאתחייב ללו"ז צביעה מסודר.

   תודה, זה אכן גורם לי לרצות להתחבא מתחת למיטה עד שיסתיים התהליך. לצערי אני אמורה להיות מעורבת בכל השיט הזה…

   Liked by 1 person

 7. תתחדשי על החלון החדש ששופך אור בכיוונים לא מוכרים על דברים שחלקם חדשים. מדמיינת אותך עם הכסף השזור הפזור ואוהבת את המילים "כיוונים סתורים".
  שייגמר כבר השיפוץ (אם זה דומה במשהו למה שקורה אצל הזהוב, אז בגלל שהיו ממש קצת ימי עבודה מאד החגים האימתניים, הכל מתעכב בצורה מובנת אבל כבר כמעט לא נתפסת) ותוכלי להפוך את המרחב בשקט למאורה החשופה שאת אוהבת.
  מעניין באיזה תדר היא היתה אומרת שאת משדרת, אהבתי את התיאור של המצב שקורס למצב אחר, כמה טוב וברור שיש לכן זו את זו.

  Liked by 1 person

  1. תודה, השיפוץ באמת לקראת סיום, נותרו כמה דברים בודדים כמו התקנת דלתות וצביעת הסקות. הרבה יותר נעים לנו עכשיו.

   חשבתי הרבה לאחרונה על איך הילדה קולטת אותי. הפלנו עליה הרבה תיקים לאחרונה: גן חדש, מעבר, הבליל של חופש/חגים שהסתיים לא מזמן, והחיים עצמם זה גם תיק. אבל איך אנחנו משתקפים לה מעבר לכל הנ"ל?
   בזמן האחרון היא התחילה לשחק מין roleplay כזה שבו היא תינוקת. זוחלת על הרצפה, מדברת תינוקית, מבקשת שישאו אותה על הידיים. זה קצת מעיק אבל לרוב אנחנו זורמים. הבעיה שלפעמים היא מתחילה עם זה ברגעים לחוצים, כמו שניה לפני שיוצאים מהבית בבוקר. בוקר אחד כבר הייתי עם רגל בחוץ והיא נשכבה על הרצפה וסרבה לצחצח שיניים כי היא תינוקת. ג' אמר לה שעוד רגע הוא מתחיל לכעוס. היא נעמדה, ניערה את בגדיה ואמרה לו בטון שקול, אבא, אתה לא יודע שלא כועסים על תינוקות?
   נפל לי האסימון וזה כאב. כל ההצגה הזו היתה תפעול מנגנון הגנה. ג' ואני דיברנו ביננו כדי לנסות להקל עליה ועל כולנו, עוד לא מצאנו איזה פתרון קסמים אבל לפחות אנחנו קשובים יותר. וזה לא שאנחנו מרימים קול או כועסים עליה בדרך כלל. רק משנים טון.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s